• רופא שיניים בפרדס חנה

  • רופא שיניים בפרדס חנה

  • מרפאת שיניים בפרדס חנה

אחריות לטיפולי שיניים

חבר טוב שלי (לא עורך דין ולא איש מאפיה…) החליט בכל זאת לקנות מרצדס שחורה, ישר מהסוכנות, "כמה זמן יש לי אחריות על המכונית?" הוא שאל את הסוכן, "שנתיים על המנוע", מה? רק שנתיים?" אבל זה מרצדס","ככה מקובל", הייתה התשובה.


אז כמה זמן יש אחריות על כתר חרסינה?
כמה זמן אחריות יש על טיפול שורש? על גשר חרסינה בן 12 יחידות? על שתל? על שיקום על גבי שתלים?

אלו שאלות שבדרך כלל לא נשאלות במעמד תכנית הטיפול ובמעמד הצעת המחיר, (וגם לרוב התשובות לא תהיינה מספקות), ובכן, לפחות לגבי כתר חרסינה יש אחריות כמו שיש על מנוע המרצדס-שנתיים, "ככה מקובל"…אבל אם קרה והחרסינה של הכתר נשברת אחרי 3 וחצי שנים? כבר אין יותר אחריות? סביר להניח שלא (לא כך הדבר במרפאה שלנו).

לא יעלה על הדעת שמטופל אשר בוצע בפיו שיקום חרסינה מכתר ועד עשרה כתרים יחויב מחדש על גשר חרסינה שבור גם לא לאחר 5 שנים, כאילו השיקום מבוצע מחדש.
ההגינות המתבקשת לפחות במרפאתנו אומרת שגם לאחר 5 שנים עדיין האחריות בתוקף, לכל היותר תהיינה עלויות מעבדה שהן בטלות בשישים לעומת עלות השחזור כאילו נעשה מחדש.

מה לגבי יתר הטיפולים? באופן טבעי המדיניות זהה, כאשר המטופל נתפס כחבר עבורנו, הבסיס של הגינות בין רופא למטופל, בשורה תחתונה אומרת דבר פשוט, בשום מצב לא תיתכן תחושה שנעשה עוול לא למטופל וגם לא לרופא, לכך לפחות שאפנו בהצלחה רבה ב 30 שנות עבודתנו ברפואת שיניים בהן טופלו אלפי מטופלים ועדיין זו הדרך שהיא בבחינת נר לרגלנו.

יושר, אמינות, אתיקה, וכל מה שביניהם

האם אתם מרגישים באמת, כי תכנית הטיפולים שבוצעה עבורכם אכן הכרחית ונחוצה?
אם משהו מדגדג לכם מבפנים, איזה קול פנימי שמשדר ספק, משהו שלא מרגיש נכון, או אפילו הרגשה כללית לא טובה, אנחנו מציעים להקשיב לו, לעיתים קרובות מאוד (שלא לאמר תמיד…) הוא צודק.

לשם כך הומצא המושג "חוות דעת שנייה", אפילו "חוות דעת שלישית שהן בכלל לא מילים גסות, אז בבקשה, לחתת רגליים, המאמץ בדרך כלל משתלם, בסופו של תהליך קורה דבר מעניין, שהוא שילוב בין המקצועיות, האמינות, היושר, והאתיקה שבעיקבותם תתקבל החלטה לגבי התכנית הנחוצה וההכרחית, לכן לא להתעצל, אם יש ספק-אז אין ספק, זהו הצעד המתבקש ואין מדובר כאן רק בשיקול כלכלי אלא גם בשיקול בריאותי, שלעיתים קרובות ימנע טיפולים מיותרים והוצאות מיותרות.

טלפון המרפאה 04-6376999

טלפון: 04-6376999

שעות פתיחת מרפאת השיניים: א', ב', ה', 09:00-14:00 ג', ד', 09:00-14:00; 16:00-18:00

כל הזכויות שמורות © לרופא שיניים ד"ר בן שבת– רופא שיניים בפרדס חנה רחוב האורנים 28 | Wisy - קידום אתרים