• מרפאת שיניים בפרדס חנה

  • רופא שיניים בפרדס חנה

  • רופא שיניים בפרדס חנה

ריח רע מהפה – חיידקי הלשון

כל מי שראה את הסרט חלף עם הרוח, (חוץ מאותו אחד שלא יכל להתאפק מלעשן באמצע הטיסה ועשה זאת על כנף המטוס…)
בוודאי זוכר את הסצנות הרומנטיות בהן קלארק גייבל מתנשק עם השחקנית היפיפייה ויויאן לי.

חלפו לא מעט שנים מאז, וכל הרכילויות של מאחורי הקלעים ידועות, אחת הרכילויות מספרת שהשחקנית ויויאן לי התלוננה שלשחקן קלארק גייבל היה ריח רע מהפה וכל סצנות הנשיקות הסוערות שבוצעו פעם אחר פעם בלהט האהבה, לא בדיוק גרמו לה הנאה מרובה, (כמובן אם לוקחים בחשבון שבזמן הנשיקה לא הייתה לה ברירה אלה לנשום דרך האף…).
מכאן, לאחר הפתיח הדרמתי אני מגיע לעניין שלשמו נכתבו שורות אילו.

"היגיינת הפה!!!" מה לא נאמר, נכתב וסופר על מברשות השיניים, על סוגי משחות השיניים האקטיביות לטווח קצר וארוך, המלוחות, אלו בטעם מנטה וכאלו שיובאו מהבוץ של נהר הגנגס בהודו, חוט דנטלי, עם ובלי שעווה, ווטר פיק (שעליו אדבר בפעם הבאה) נוזלי שטיפה מסוג כזה ואחר ועוד ועוד.

כרגע, נרחיב את הדיבור על מילארדי החיידקים השוכנים דרך קבע באושר ועושר על גבי הלשון של כל אחד ואחד מאתנו, בשכונת "בנה ביתך החיידקית", חיידקים כידוע הם מיקרו-אורגניזמים (בעלי חיים קטנים) שהמשותף להם ולנו בני האדם הוא הרצון לאכול ולהתרבות, הרצון לחיות. אחת מתופעות הלוואי של החיידקים היא הריח הרע שהם מדיפים, כל משפחת חיידקים מתאפיינת בריח אופייני ומיוחד משלהן.

בסיכומו של דבר, עם כל "הסימפטיה" לבעלי החיים הקטנים הללו, מעט מאוד אנשים אם בכלל היו מוכנים לאמץ אותם בפיהם מתוך אות סולידריות. כמובן שאף אחד לא רוצה ריח רע בפה ולכן הפתרון – סילוק מושבות החיידקים מהלשון (בד"כ כאשר ישנה שיכבה לבנבנה על פני הלשון- המורכבת מרובד חיידקים אנארוביים המשחררים תרכובות גופרתיות הגורמות לריח רע בפה).

סילוק הרובד הזה נעשה על ידי מכשיר פשוט הנקרא "מנקה לשון" הנמצא בכל בית מרקחת המומלץ בעיני הוא של חברת "מרידול" והשימוש בו פשוט ביותר ונעשה על ידי תנועות גרוד הלשון עד לקבלת לשון בצבע ורדרד, (שימו לב לשכבה המתגרדת מהלשון על פני המכשיר), אין צורך בתיאורים נוספים ואפילו אפשר להאמין לשחקנית ויויאן לי, בהנחה שקלארק גייבל לא השתמש במנקה לשון וזה מבלי לדבר על תחזוקת השיניים ומצב החניכיים, שגם שם בעוונותיהם מצויים אותם חיידקים במיוחד כאשר סביבת הפה לא במצב בריאות תקין.

עד כדי כך חשיבות מנקה הלשון, מעבר לנושא ההיגיינה היא בכך שאותו רובד חיידקי שעל הלשון מכסה בלוטות טעם רבות ומטשטש את טעמי המזון והשתייה.

ההמלצה לשימוש במכשיר פשוט וידידותי זה היא בבוקר לפני צחצוח השיניים, והמהדרין עושים שימוש נוסף גם בערב, לפני השינה.

בהצלחה לכולם, לחיי אוירת הרומנטיקנים!

במאמר זה תואר על בעיית חיידקי הלשון שגורמים לריח רע מהפה, אולם יש עוד כמה גורמים לריח רע בפה- לקריאה היכנסו>>

 

 

טלפון המרפאה 04-6376999

טלפון: 04-6376999

שעות פתיחת מרפאת השיניים: א', ב', ה', 09:00-14:00 ג', ד', 09:00-14:00; 16:00-18:00

כל הזכויות שמורות © לרופא שיניים ד"ר בן שבת– רופא שיניים בפרדס חנה רחוב האורנים 28 | Wisy - קידום אתרים